Новини про м'ясо

ООН попереджає про загрозу пташиного грипу для Африки

Продовольча та сільськогосподарська асоціація ООН (ФАО) рекомендує африканським країнам перейти в стан підвищеної готовності щодо пташиного грипу після того, як десятки спалахів вірусу було зафіксовано у диких птахів по всій Європі.

Хвороба швидко поширилася серед популяції диких птахів Західної Європи. У Великобританії, Франції, Німеччині та Нідерландах зареєстровано 70 випадків вірусу. Комерційні ферми також постраждали від спалахів пташиного грипу.

Оскільки дикі птахи виступають резервуарами для вірусу і незабаром почнуть мігрувати через Африку, ризик зараження зростає.

“ФАО рекомендує країнам Африки бути напоготові щодо поширення високопатогенного пташиного грипу H5 (HPAI). Країни та ферми повинні запровадити вдосконалені заходи щодо запобігання, виявлення, ранньої діагностики та реагування на спалахи захворювання. Крім того, ймовірно, що вірус вже потрапив у частини Західної та Північної Африки, але до цього часу не виявлений”, – йдеться у повідомленні організації.

ФАО рекомендує африканським країнам активізувати зусилля з нагляду за хворобами дикої птиці та обмежити контакт між дикими зграями та свійською птицею. Організація закликає приділяти додаткову увагу спільним джерелам питної води. Попередні спалахи пташиного грипу в 2017 році загрожували продовольчій безпеці мільйонів людей в Африці.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button