Новини про м'ясо

Сертифікати про належний рівень біобезпеки можуть отримати лише 3 українські свиногосподарства

Поширення африканської чуми свиней в Україні може стати проблемою для виробників, коли йдеться, наприклад, про експорт свинини. Утім, гарантувати безпеку окремих виробників можна не лише на рівні районів, як це роблять з допомогою зонування щодо АЧС у Польщі, а й на рівні підприємств. Така процедура називається компартмент.

У Законі України “Про ветеринарну медицину” компартмент визначається як тваринна субпопуляція одного або декількох господарств з єдиною системою управління біологічною безпекою, що має окремий ветеринарно-санітарний статус щодо однієї або кількох хвороб, стосовно яких запроваджено заходи нагляду, контролю та біологічної безпеки.

Хоча компартмент надає переваги підприємствам, наразі готуватися до отримання відповідного сертифікату почали лише три українські свиногосподарства.

“На сьогодні я знаю лише три підприємства, які потихеньку готуються до компартменталізації. Оцінюють, скільки необхідно вкласти та які від цього переваги отримати”, – зазначає очільниця Асоціації “Свинарі України” Оксана Юрченко.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button