Новини про м'ясо

Румунія створює високий ризик подальшого поширення АЧС у Європі

З початку 2019 року на території Румунії було зафіксовано 589 спалахів африканської чуми свиней. З них 64 випадки – зараження тварин у господарствах. Через порушення норм утилізації свиней існує високий ризик подальшого поширення АЧС, як у самій Румунії, так і в сусідніх державах.

З огляду на погіршення ситуації в країні Єврокомісія постановила розширити територіальні межі небезпечних зон щодо поширення АЧС з окремих регіонів Румунії до загальнодержавних масштабів. Схожа ситуація в 2014 – 2017 роках спостерігалась у Литві, Латвії, Естонії.

У офіційному повідомленні Європейської Комісії йдеться про те, що минулого року заражене африканською чумою свиней поголів’я утилізували неналежним чином. Так, близько 257 тис. тварин були поховані, а не спалені. На території поблизу захоронень утворилась достатньо небезпечна зона, оскільки вірус АЧС досить резистентний і в таких умовах може й надалі досить активно поширюватись.

Такий непрофесійний підхід ветеринарної служби та влади Румунії до проблеми розповсюдження африканської чуми свиней підвищив рівень біологічної небезпеки як для внутрішніх виробників, так і для представників галузі в інших країнах Європейського Союзу.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button