Новини про м'ясо

Нова безкоштовна програма допомагає відстежувати АЧС

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) спільно з командою проекту MammalNet, додали новий функціонал до безкоштовного мобільного додатку iMammalia. Тепер з допомогою застосунку можна дізнатися про виявлення диких кабанів, заражених африканською чумою свиней на Балканах та на деяких інших територіях.

АЧС може поширюватися кількома шляхами, в тому числі шляхом природної міграції дикого кабана. Вірус однаково летальний для диких та свійських свиней. Тому туш мертвих кабанів на наявність вірусу АЧС є найнадійнішим способом раннього виявлення (та реагування на) захворювання у популяціях. Велика ймовірність, що тварина загине протягом кількох днів після зараження, тому, якщо про них вчасно повідомляється, туші кабанів можуть бути знищені або належним чином утилізовані. Це дозволяє уповільнити або взагалі зупинити поширення АЧС.

Додаток iMammalia, який вже використовується в Європі, спочатку був розроблений для легкого запису інформації про популяції ссавців.

“Після внесення змін у додаток iMammalia будь-який користувач тепер може протягом декількох секунд повідомити про місце, де знайшли тушу дикого кабана, тим самим допомагаючи боротися з африканською чумою свиней. Користувачі можуть повідомити про геокоординати, рівень розкладу, стать тварини та навіть завантажити фотографію туші”, – сговорить Марк Ховарі, експерт FAO.

Крім нової функції, додаток отримав можливість вибору македонської та сербської мови інтерфейсу.Це сприятиме використанню програми різними цільовими користувачами на Балканах. Додаток доступний як на Android, так і на iOS.

У межах Європи АЧС поступово поширювалася від Грузії, де вона була вперше виявлена в 2007 році, до Центральної Європи. Зараз африканська чума свиней достатньо активно розповсюджується в Болгарії, Греції, Румунії та Сербії та загрожує поширитись по всьому регіоні Балкан.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button