Новини про м'ясо

Носіями збудника АЧС можуть бути комахи

Нове дослідження показало, що не лише свині та люди переносять вірус африканської чуми свиней, і захворювання може потрапити навіть у господарства з високим рівнем біобезпеки. Таку стійкість вірусу учені з Данії пов’язують з тим, що переносниками АЧС можуть бути комахи, зокрема, мухи, повідомляє Kurkul.com.

Вірус потрапляє в організм свиней разом з їжею, адже тварини часто їдять мух, або комахи самі потрапляють у корм. Саме через період активної життєдіяльності мух учені пояснюють збільшення кількості спалахів африканської чуми свиней у теплий період року.

Зараження тварин вірусом АЧС від мух-носіїв було підтверджено експериментально. Щоб захистити свиней та посилити рівень біобезпеки в господарствах, дослідники рекомендують встановлювати фільтри для мух у системи вентиляції.

В Україні поступово уповільнюються темпи поширення АЧС. За словами голови Держпродспоживслужби, Володимира Лапи, протягом першого півріччя було зареєстровано 26 спалахів вірусу. Це втричі менше, ніж зафіксували за той же період 2018 року.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button