Новини про м'ясо

Навіщо українським свиногосподарствам компартмент?

Африканська чума свиней внесла значні зміни у світовий ринок свинини. Часто, у країнах, де виявили АЧС побоювання виникають щодо всіх учасників галузі. Утім, підтвердження наявності вірусу в одному регіоні не означає, що вся країна має потрапляти під обмеження. Наприклад, у Польщі, де АЧС активно прогресує, існує спеціальне зонування – регіони поділені на 3 зони, відповідно до ризиків поширення вірусу. В Україні можливий інший (спрямований не на регіони, а на конкретні підприємства) механізм підтвердження безпечності щодо АЧС – компартмент.

“Компартмент – це бонус для тих свиногосподарств, які вклали кошти в біозахист. Для них будуть діяти інші умови здійснення торгівлі та функціонування від час ускладнення епізоотичної ситуації. Впровадження принципів компартменту дасть змогу розширити ринки збуту вітчизняної продукції свинарства. Наразі ведеться робота над відпрацюванням процедури впровадження компартменту, і один із основних документів – Наказ Мінагрополітики – буде опубліковано вже найближчим часом”, – зазначає перший заступник голови Держпродспоживслужби Андрій Жук.

За заявкою суб’єкта господарювання спеціальні аудитори будуть здійснювати перевірку відповідності компартменту.

Відповідно до ст.1 Закону України “Про ветеринарну медицину” від 25 червня 1992 року, компартмент – тваринна субпопуляція одного або декількох господарств з єдиною системою управління біологічною безпекою, що має окремий ветеринарно-санітарний статус щодо однієї або кількох хвороб, стосовно яких запроваджено заходи нагляду, контролю та біологічної безпеки.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button