Новини про м'ясо

Наслідки АЧС в Україні: сотні робочих місць і мільйонні збитки

З 2012 року, коли африканську чуму свиней вперше виявили на території України, було зафіксовано близько 500 спалахів захворювання. Поширення вірусу завдало значних збитків галузі й призвело до втрат сотень робочих місць та закриття десятків підприємств. Утім, цього року темпи розповсюдження АЧС в У країні уповільнились.

“У ході ліквідації спалахів з 2012-го довелося знищити близько 300 тис. голів свиней. Понад 60% випадків зафіксували у присадибних господарствах, а кожен шостий випадок зачепив промислове підприємство: з 2012-го АЧС ліквідували на 84-х свинофермах. 10 із них постраждали цьогоріч. Це втрата 112 тис. голів. Як результат, промислове виробництво свинини в 2019-му скоротиться майже на 2%. Натомість дефіцит ринку зросте майже на 7 тис. тонн забійною вагою. За оцінками аналітиків, якщо постраждалі підприємства не відновлять свою діяльність, у 2020-му році виробництво промислової свинини зменшиться вже на 5% та опуститься нижче 345 тис. т забійною масою”, – повідомkяють в Асоціації “Свинарі України”.

З 2012 року кількість робочих місць скоротилась, за різними оцінками, на 700 – 1000. Також внаслідок АЧС втрачено близько 120 млн гривень податкових надходжень до держбюджету.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button