Новини про м'ясо

Мінагрополітики обмежить застосування антибіотиків в тваринництві

У березні цього року в урядом було ухвалено Національний план дій щодо боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів. Відповідно до цього документу, за два роки Міністерство аграрної політики та продовольства разом з ветеринарною службою мають розробити порядок використання антимікробних препаратів у тваринництві. Серед іншого, буде заборонено використовувати антибіотики для профілактики.

“Користуватися антибіотиками треба розумно — визначати чутливість збудника до препаратів, які застосовують у випадках захворювання. Коли говоримо про вітчизняний сектор свинарства (а він у нас дуже розгалужений: є і дрібні виробники, і середні, і великыы, і присадибники), розуміємо, що нині підхід до використання антибіотиків у більшості контролюється питанням совісті й піклуванням про споживача. Наприклад, великі промислові підприємства контролюють такі питання, — дотримуються розроблених протоколів, перевіряють кінцеву продукцію. На жаль, гарантувати, що весь сектор чинить так само — неможливо”, – зазначає президент Асоціації «Свинарі України» Оксана Юрченко.

Утім очільниця профільної асоціації зазначає, що тваринникам потрібен перехідний період, щоб переорієнтувати виробництво і пристосуватися до нових умов.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button