Новини про м'ясо

Менше документів і вищі штрафи для власників тварин: що зміниться у законодавстві?

У Верховній Раді вже зареєстровано проєкт Закону України №3318 “Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин”. У разі ухвалення цього законодавчого акту галузь тваринництва очікує кілька суттєвих змін. Про нововведення в інтерв’ю для видання agropolit.com розповів Сергій Глущенко, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

“Будуть уніфіковані правила здійснення державного контролю по всьому харчовому ланцюгу. Тобто всі перевірки, починаючи від питань здоров’я тварин, які вирощуються у господарствах, і закінчуючи продуктами харчування на полицях магазинів, будуть здійснюватися за єдиними правилами. Державна реєстрація ветеринарних лікарських засобів стає безстроковою (раніше реєстрація здійснювалася на 5 років, після чого потрібно було пройти процедуру перереєстрації). Безумовним позитивом є те, що зменшується кількість дозвільних документів, а також те, що ліцензованим ветеринарним лікарям надається реальна можливість видавати ветеринарні документи”, – зазначив заступник міністра.

Крім цього буде встановлено перелік та критерії визначення хвороб, які підлягатимуть обов’язковому повідомленню до відповідних органів, вимоги до моніторингу, а також до планів ліквідації таких хвороб.

“Деякі види хвороб, які підлягатимуть обов’язковому повідомленню, будуть визначені безпосередньо законом: це африканська чума свиней, класична чума свиней, чума птиці (або пташиний грип), африканська чума коней, ящур”, – повідомив пан Глущенко.

Проєкт закону передбачає посилення відповідальності як для ветлікарів, так і для власників тварин. Йдеться про порушення вимог щодо утримання і благополуччя тварин, виробництва і застосування ветеринарних препаратів.

“Якщо раніше за такі або за аналогічні правопорушення можна було накласти штраф у розмірі 54 гривень (тобто лише три неоподатковуваних мінімуми), то за проєктом Закону таке правопорушення може обійтися вже у декілька сотень неоподатковуваних мінімумів”, – зазначає Сергій Глущенко.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button