Новини про м'ясо

Лише кожен десятий худобомогильник на Полтавщині відповідає вимогам біобезпеки

Раніше на території Полтавської області діяло два підприємства для утилізації відходів тваринництва. Наразі жодне з них не діє. А близько 90% худобомогильників та біоям обладнані з порушенням вимог біобезпеки. Щоб покращити ситуацію у галузі Полтавська ОДА розглядає Програми поводження з побічними продуктами тваринного походження на 2021-2025 роки, в рамках якої планують створити завод з утилізації відходів тваринництва.

“Нині на території 48 територіальних громад області налічується 221 одиниця худобомогильників та біоям. Із них цілком відповідають вимогам біобезпеки 26, інші потребують або впорядкування, або консервації. 64 оператори ринку на Полтавщині унаслідок своєї господарської діяльності утворюють побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною. Щорічно на переробних підприємствах області утворюється близько 8 тисяч тонн побічних продуктів тваринного походження. Наразі близько 3 тисячі тонн продуктів у рік направляють на переробку, утилізацію або знищення на переробні підприємства, які розташовані за межами області, решту переробляють власними силами – спалюють, захоронюють у спеціальних резервуарах, переробляють у власних мініцехах”, – повідомили в ОДА.

Фінансове забезпечення Програми здійснюватиметься за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів і ресурсів інвесторів.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button