Новини про м'ясо

Китайські вчені попереджають про можливу пандемію свинячого грипу

Китайські дослідники попереджають про ризик виникнення нової пандемії, викликаної штамом “G4” вірусу H1N1, так званого свинячого грипу, який поширювався у популяції свиней між 2011 та 2018 роками і є потенційно небезпечним для людей.

Результати їх дослідження нещодавно було опубліковано американським журналом “Proceedings of the National Academy of Sciences” (PNAS). Хоча ризик масового спалаху вірусу серед людей не здається неминучим, вчені рекомендують терміново виконувати “ретельний моніторинг захворюваності серед людей”, особливо серед працівників галузі свинарства.

Під час дослідження у працівників свиноферм у Китаї було виявлено підвищений вміст вірусу в крові. Потенційна небезпека посилюється тим, що в КНР часто господарства розташовані у густонаселених районах, де мільйони людей живуть у безпосередній близькості до ферм, племінних господарств, забійних підприємств та ринків.

У дослідженні PNAS сказано, що свині вважаються важливими організмами-носіями для породження вірусів пандемічного грипу та закликають систематично стежити за проблемою. Китай вжив заходів проти спалаху птиці H1N1 у 2009 році, обмеживши вхідні рейси із постраждалих країн та десятки тисяч людей на карантин. Новий вірус, виявлений у дослідженні, – це рекомбінація варіанту H1N1 2009 року та штаму, виявленого у свиней.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Один коментар

  1. Китайцы молодчаги. С гаджетов на ядерку, с ядерки снова на гаджеты. Теперь забросят и то и то – вирусы выгодней)))

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button