Новини про м'ясо

Компенсації власникам тварин та новий механізм контролю: зміни закону щодо реєстрації тварин

Новий законопроєкт, поданий групою депутатів до Верховної Ради на початку жовтня, а саме проєкт Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин”, передбачає ряд змін у процесі регуляції галузі тваринництва. Утім, згідно з пропонованою нормою, власники сільськогосподарських тварин зможуть отримати певні преференції, зокрема, можливість компенсації з держбюджету витрат на ідетифікацію та реєстрацію корів, свиней та ін.

Також автори проєкту зазначають, що нововведення дозволять ефективніше контролювати епізоотичну ситуацію в країні та відкрити нові закордонні ринки для вітчизняних виробників м’яса та іншої продукції тваринництва.

“Документом також визначено спосіб та періодичність державного нагляду і контролю за дотриманням законодавства з ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин, відповідальність операторів ринку, громадян та посадових осіб при виявленні порушень, що забезпечить достовірність інформації в Єдиному державному реєстрі тварин. Впровадження механізму компенсації коштів з Державного бюджету України за проведену ідентифікацію тварин власниками яких є фізичні та юридичні особи, покликано забезпечити додаткову державну підтримку для власників тварин у відповідних галузях тваринництва та більшу зацікавленість власників тварин у веденні прозорої, відкритої діяльності”, – повідомили у Держпродспоживслужбі.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button