Новини про м'ясо

Інспектори Єврокомісії перевірять польських виробників яловичини через скандал з хворими тваринами

13 європейських країн (Чехія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Угорщина, Латвія, Литва, Португалія, Румунія, Словаччина, Іспанія та Швеція) отримали м’ясо хворих корів, яких забили в Польщі.

Журналісти місцевого телеканалу TVN24 зняли відео про забій хворих корів в цеху неподалік від міста Острув-Мазовецька на північному сході Польщі. На відео видно, що забій проводився вночі, щоб уникнути офіційного ветеринарного нагляду. Польська влада назвала ситуацію “грубим порушенням” закону про захист тварин, що призвело до навмисних страждань сільськогосподарських тварин.

За запитом Європейської Комісії Польща повідомила країни ЄС через систему швидкого оповіщення про продукти харчування та корми (RASFF) про те, що м’ясо хворих тварин з бійні було перевезене на польський м’ясокомбінат, а потім вивезене до інших країн ЄС.

Виценіс Андрюкайтіс, єврокомісар з питань охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів, заявив, що на цьому тижні інспектори з його команди прибудуть в Польщу для оцінки ситуації на місцях.

У Польщі на забій реалізовують майже 2 млн. голів великої рогатої худоби на рік. Найбільший відсоток яловичини експортується на ринки ЄС. Так, у 2017 році Польща продала до інших країн Євросоюзу близько 558, 5 тис. тонн яловичини.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button