Новини про м'ясо

Інноваційна свиноферма в Данії допомагає уповільнити глобальне потепління

Близько 14% парникових газів на планеті – це наслідок сільськогосподарської діяльності людини. Надлишок таких субстанцій у атмосфері прискорює глобальне потепління. Тваринництво продукує більше парникових газів, ніж рослинництво. Щоб зменшити негативний вплив галузі на навколишнє середовище вчені рекомендують людям зменшити споживання м’яса, але є альтернативний шлях – зменшити кількість парникових газів, які виділяють сільськогосподарські тварини.

Хімік за освітою, а нині фермер, Йорген Берт з Данії створив інноваційну конструкцію свиноферми, яка дозволяє зменшити випаровування метану. Ферма пана Берта обладнана системою вентиляції та забору гною. Система сама автоматично очищує приміщення, де живуть свині, від продуктів їх життєдіяльності, а після цього спрямовує їх до спеціальних підземних резервуарів, це заважає парниковим газам потрапляти в атмосферу.

Протягом двох років пан Берт бере участь у проекті, який був ініційований Міністерством екології та продовольства Данії. Його метою є створення свиноферм з мінімальними рівнями викидів. Пан Берт інвестував у проект створення системи вентилювання та збору гною на двох фермах (4 тис та 2,5 тис. голів свиней) 1,6 млн. євро. Половину цією суми компенсувало Міністерством екології та продовольства.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button