Новини про м'ясо

Ідентифікація поросят: альтернатива биркуванню — татуювання

Україна адаптує законодавство у сфері сільського господарства до норм Євросоюзу. У країнах ЄС дозволені два види ідентифікації свиней – биркування та татуювання. В Україні ж поки що застосовують лише биркування. Цей вид ідентифікації іноді є досить незручним для фермерів і може потребувати суттєвих витрат. Спеціалісти Асоціації «Свинарі України» та представники Агентства з ідентифікації та реєстрації тварин проведуть експеримент в одному з свиногосподарств – протестували спосіб ідентифікації шляхом татуювання.

“Опрацювавши нормативну базу країн світу, насамперед ЄС, підтвердили, що закордонні свинарі мають вибір — можуть татуювати поросят чи прикріплювати вушні бирки. Хочемо, щоб і вітчизняні виробники теж могли обирати зручний для них метод ідентифікації з точки зору менеджменту і фінансового аспекту. Тому, на зустрічі з експертами Агентства з ідентифікації учасники АСУ погодили перевірити на практиці оптимальні способи татуювання поросят відповідно до віку тварин. Дослід проведуть у ТОВ “АПК “Насташка”, – зазначають в АСУ.

В Україні ідентифікувати свиней (биркувати) дозволено лише з 4 місяців. Це досить незручно для підприємств, що вирощують свиней на двох майданчиках – переводять тварин з маточника у відгодівельник.

“Господарству на 1250 свиноматок, яке щотижня на відгодівлю переводитиме 300 поросят це коштуватиме понад 4 тис. грн/тиждень (одна бирка коштує 6,80 грн) або понад 210 тис. грн/рік. Ці витрати не враховують заміри бирок (їх втрати становлять 2−20%, залежно від віку биркування тварин) та оплати окремих трудовитрат”, – розрахували в АСУ. У таких випадках підприємства могли б оптимізувати витрати, якби застосовували татуювання.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button