Новини про м'ясо

Галузь тваринництва закликає зменшити експорт зернових з України

Через стрімке подорожчання сировини для кормових, зокрема зернових культур, яке спровоковане активізацією експорту, асоціації тваринників закликають уряд України врегулювати ситуацію на ринку.

У Асоціації “Свинарі України” (АСУ) зазначають, що, наприклад, фуражна кукурудза подорожчала на 65%, а фуражна пшениця – на 57%. При цьому середня собівартість виробництва комбікорму «Фінішер» для свиней з початку року зросла з 4,9 грн/кг до більш ніж 7 грн/кг.

У зв’язку з цим АСУ разом з Асоціацією «Союз птахівників України» звернулися до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та міністра розвитку економіки торгівлі та сільського господарства Ігора Петрашка з проханням внести до Меморандуму про узгодження позицій на ринку зерна загальні річні обсяги експорту кукурудзи.

“Наразі ситуація у свинарстві набуває критичних обрисів. У наслідок ситуації, що склалася на ринку зернових, посилилися песимістичні, та, навіть, панічні настрої серед операторів ринку. Це абсолютно нівелює здобутки, які галузь має за 2020-й рік: відновлення поголів’я промислових свиней та поступове відновлення обсягів виробництва продукції свинарства. Наразі ми можемо цей доробок втратити”, – зазначили в АСУ.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button