Новини про м'ясо

Ферми зі статусом компартменту можуть з’явитися в Україні

Поширення африканської чуми свиней в Україні призвело до запровадження заборони на експорт української свинини до низки країн. Оскільки регіональне зонування для відновлення закордонних продажів застосувати не вдалось (вірус поширився у більшості регіонів країни), Держпродспоживслужба разом з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) і Асоціацією “Свинарі України” (АСУ) вирішили розробити принципи компартментизації, які дадуть змогу довести безпечність окремих господарств та дозволять їм експортувати свинину та свиней.

Наказ щодо компартментизації було ухвалено ще минулого року. Утім, раніше підприємства не вдавались до цієї процедури. Наразі ж з’явився запит від бізнесу. Тому Держпродспоживслужба разом з іншими організаціями почала навчання експертів, які будуть перевіряти господарства та ухвалювати рішення про надання статусу компартменту.

“Держпродспоживслужба, спільно з ФАО та АСУ, провела дистанційне навчання, до якого залучили понад 160 інспекторів ветеринарної медицини з усієї України. У ході тренінгу розглядали основні принципи та алгоритм дій та заходів при застосуванні інструменту компартментизації в Україні, застосування Порядку визначення окремого ветеринарно-санітарного статусу тваринної субпопуляції, принципи аудиту з метою присвоєння статусу компартмента тощо. Наступний крок — формування пулу експертів компетентного органу за результатами тестування, практичне навчання на базі підприємства-заявника і власне аудит, від результатів якого залежатиме, чи з’явиться в Україні перше господарство зі статусом компартменту найближчим часом”, – повідомили в АСУ.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button