Новини про м'ясо

EBA: законопроект про ветеринарну медицину важливий для розвитку тваринництва

Представники Європейської Бізнес Асоціації вважають рамковий законопроект «Про ветеринарну медицину», який зараз обговорюється громадськістю, документом, що може принести якісні зміни в сферу тваринництва.

У ЕВА виділили три ключові позитивні зміни, які згадано у законопроекті. Зокрема, в документі йдеться про створення системи, котра міститиме інформацію щодо ветеринарних препаратів. На ресурсі буде вказано необхідні дані: компанію-виробника, дистриб’ютора, ефективність препарату, можливі побічні реакції та ін. Подібні системи успішно працюють в США, Німеччині та інших країнах. Вони дозволяють ефективно контролювати ринок ветеринарних препаратів.

Крім цього пропонується вдосконалити рецептурність для препаратів та обмежити використання антибіотиків.

Дмитро Кирилюк, координатор Комітету виробників ветеринарних препаратів, аргументує важливість ухвалення нового закону так: “У минулому році ЄС оновив своє ветеринарне законодавство і ми маємо час до 2021, щоб гармонізувати його основні принципи з українським. У протилежному випадку, реалізація нашої продукції, того ж м’яса, може суттєво ускладнитись. Адже її відповідність встановленим міжнародним вимогам буде під питанням. Разом з тим, ринок споживання Європи є одним з найбільших. Тож присутність на ньому є надважливою для бізнесу. І перший крок, який налаштовує на позитив, зроблено. Це публікація проекту оновленої редакції закону про ветмедицину. Він є рамковим. Тобто потребує розробки відповідних підзаконних актів для прописання практичних механізмів його реалізації. Наприклад, як контролювати виписування рецептів, як використовувати автогенні вакцини тощо”.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button