Новини про м'ясо

Дикі свині можуть допомогти у боротьбі з АЧС

Фахівці Науково-дослідного центру здоров’я тварин при Інституті агропродовольчих досліджень і технологій в Іспанії вважають, що подолати африканську чуму свиней, як наразі завдає значних збитків світовому свинарству, допоможуть дикі тварини, а саме трансплантація кишкових бактерій від диких свиней-бородавників свійським свиням.

Бородавники мешкають на території Африки. Вчені помітили, що в порівнянні зі свійськими тваринами у них спостерігається підвищена стійкість до АЧС. Фернандо Родрігес, очільник групи дослідників, вважає, що причина стійкості африканських свиней до АЧС в мікробіоті цих тварин.

При трансплантації кишкових бактерій від бородавників домашнім свиням вчені відзначили позитивний ефект.

“Свині, яким була проведена трансплантація і які зазнали впливу вірусу АЧС в слабкій формі, не були інфіковані вірусом, на відміну від свиней, яким не була проведена трансплантація. Ми припускаємо, що це стосується інших інфекцій і паразитів, і що частково це пов’язано з мікробіотою кишечника бородавників”, – розповіли дослідники.

Далі іспанські вчені планують вивчити і виділити певні штами бактерій з кишкового трансплантата, які, можна буде використовувати в якості кормової добавки для тварин. Це дозволить підвищити стійкість імунної системи свійських свиней до хвороб і з часом зменшити потребу в антибіотиках, вважають дослідники.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button