Новини про м'ясо

Дослідження: коронавірус може бути небезпечним для свиней

Раніше вважалося, що коронавірус SARS-CoV-2 не є небезпечним для свиней, утім нове дослідження канадських учених з Манітобського університету, яке було опубліковане в журналі Emerging Infectious Diseases, доводить протилежне.

Учені ввели 19 свиням через ніс розчин з вірусом SARS-CoV-2 у концентраціях у 10 разів вищих за ті, що застосовували в попередніх дослідженнях. Протягом наступних двох тижнів дослідники кожного дня брали у свиней проби крові, а також з 3-го по 29-й день після зараження успиляли свіиней і вивчали їх тканини.

З першого дня ​​у всіх тварин з’являлися виділення з очей, у деяких – виділення з носа. Температура тварин залишається нормальною, респіраторних симптомів не спостерігається, за виключення легкого кашлю в однієї зі свиней. У третини свиней вчені виявили реакцію імунної системи на вірус. У одній (тої у якої з’явився кашель) після збільшення лімфовузлів учені виявили живі частки вірусу.

Ще у двох тварин РНК вірус виявився в змивах із носа. На 10-й день заражених свиней підселили до двох здорових, щоб виявити, можлива передача вірусу. Здорові свині не заразились, однак мала кількість досліджуваних тварин не дозволяє з впевненістю говорити про те, що зараження від свині до свині неможливе.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button