Новини про м'ясо

Досягнення українського свинарства у 2020 році

Попри подешевшання свиней забійних кондицій та подорожчання кормів, що спостерігалось у четвертому кварталі, галузь свинарства у 2020 році також мала багато досягнень та позитивних змін, вважає президент Асоціації “Свинарі України” (АСУ) Оксана Юрченко.

Зокрема експертка виділяє такі плюси 2020 року:

  • Запровадження страхових програм. Зокрема, тепер в Україні поголів’я можна застрахувати і від африканської чуми свиней.
  • До Держпродспоживслужби врешті надійшла перша заявка від одного зі свиногосподарств на підтвердження статусу компартмента. Це допоможе підприємству отримати офіційне підтвердження безпечності виробництва та, наприклад, почати експорт свинини попри те, що в Україні продовжує поширюватися АЧС.
  • Погодження Проєкту наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України “Про затвердження Вимог до благополуччя сільськогосподарських тварин під час їх утримання”. У виробників свинини є 5 років перехідного періоду, щоб адаптуватися до нових умов.
  • Бізнес почав виявляти ініціативу і у царині виробництва без антибіотиків. Наразі в АСУ працюють над відповідним галузевим стандартом
  • Розроблено і погоджено правки до Податкового Кодексу щодо скасування сплати ПДВ на ліквідованих через африканську чуму свиней тварин. Також вдалося відстояти звільнення від ПДВ при імпорті чистопорідних тварин та ін.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button