Новини про м'ясо

Чим дезінфікувати ферми, щоб уникнути АЧС?

Польські дослідники випробовували ефективність низки хімічних сполук у боротьбі проти вірусу африканської чуми свиней. Команда учених мала на меті детальніше дослідити сполуки, оскільки заходи очищення та біозахисту – це наразі єдиний засіб, який виробники можуть використовувати проти вірусу, за відсутності вакцини. Дослідження проводили вчені при Польському національному ветеринарному науково-дослідному інституті в Пулавах. Його результати були опубліковані в рецензованому журналі Pathogens.

Зокрема, учені дослідили ефективність таких речовин: формальдегід, гіпохлорит натрію, їдкий натр, фенол, бензалконію хлорид, оцтова кислота та ін. Саме ці сполуки було обрано, оскільки вони згадуються в рекомендаціях Всесвітньої організації з охорони здоров’я тварин (МЕБ) та попередніх дослідженнях.

Застосування більшості сполук у рекомендованих концентраціях інактивували вірус. Гіпохлорит натрію, глутаральдегід, їдкий натр та пероксимоносульфат калію показали найкращі показники інактивації АЧС.

Дослідники підкреслили, що дезінфекція господарств наразі є одним з найефективніших та особливо важливих методів для боротьби з африканською чумою свиней та покращення епізоотичної ситуації загалом.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button