Новини про м'ясо

Чому фермерам варто звертати увагу на емоції свиней?

Емоції сільськогосподарських тварин свідчать про стан їх здоров’я. Їх можна точно інтерпретувати через спілкування з іншими тваринами, обличчя та мову тіла. Наразі над цим працюють в Університеті Вагенінгена в Нідерландах.

Раніше для вимірювання статистики життєдіяльності тварин використовували датчики та зонди, але це означало проведення процедури, яка сама по собі викликає стрес у свиней та інших тварин. У майбутньому неінвазивні заходи використовуватимуть датчики, які ідентифікують окремих тварин шляхом виявлення рис обличчя та обробки будь-яких даних. Завдяки цьому ветеринар або фермер зможе швидко визначити емоційний стан тварин.

Програма WUR Wolf, розроблена нідерландськими вченими, визначає емоції тварин на основі чотирьох основних виразів обличчя – нейтральний, агресія, щастя та страх. Для побудови бази даних для визначення правильного алгоритму використовували тестову групу свиней. Для збору даних, таких як виявлення сітківки ока та складне моделювання нейронної мережі, було використано ряд алгоритмів штучного інтелекту, систем камер та інфрачервоних зображень. Це дозволило здійснювати автоматизовану оцінку емоцій.

Подальше вдосконалення таких програм, як WUR Wolf, є перспективним для виявлення стресу у сільськогосподарських тварин, швидшого виявлення та лікування захворювань. Це дозволить уникнути зайвих витрат на охорону здоров’я тварин та зробити бізнес більш прибутковим.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button