Новини про м'ясо

Через нелегальні вакцини в Китаї з’явилися мутації вірусу АЧС

Більшість повідомлень про свинарську промисловість Китаю в 2020 році та на початку 2021 року є дуже позитивними. Незважаючи на те, що спалахи африканської чуми свиней призвели до зникнення принаймні 40% поголів’я свиноматок, високі ціни на свинину в країні привертають увагу інвесторів до галузі. Через це свинарство в країні активно відновлюється.

Утім говорити про повне відновлення до докризового рівня ще зарано. У січні 2021 року Міністерство сільського господарства Китаю повідомило про спалах АЧС на фермі з поголів’ям 1015 свиней. До цього про вірус востаннє повідомляли в жовтні 2020 року.

У середині січня Reuters повідомляв, що в Китаї були виявлені різні мутації вірусу АЧС. Пов’язують це з поширенням нелегальних вакцин від африканської чуми свиней. Вейн Джонсон, американський свинарський ветеринарний консультант у Пекіні, підтвердив, що натрапив на один із цих мутованих варіантів вірусу.

“Новим вірусом, який циркулює в Китаї, є подвійний ген, виділений для створення вакцин. Ефективність нелегальних вакцин не доведена, вони небезпечні. Вакцинація свиноматок такими препаратами викликає PRRS-подібний вірусний репродуктивний синдром, що призводить до мертвонародження поросят, загибелі ембріонів, безпліддя та ін. Також вакциновані свині можуть поширювати вірус”, – зазначив пан Джонсон.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button