Новини про м'ясо

Чехія – перша країна ЄС, офіційно оголошена вільною від АЧС

Оскільки в Чехії з квітня 2018 року не було виявлено жодного спалаху африканської чуми свиней, вона стала першою країною Євросоюзу, офіційно оголошеною вільною від вірусу. Тепер у Чехії знімаються всі обмеження, пов’язані з транспортуванням тварин та іншими заходами посиленого епізоотичного контролю.

Вперше АЧС у країні було виявлено близько 2 років тому поблизу міста Злін, після чого було докладено масштабних зусиль для викорінення цієї хвороби. Зокрема, з того часу Європейська Комісія спрямувала в Чехію групу експертів з питань надзвичайних ситуацій у сфері ветеринарної медицини і почала тісно співпрацювати з національними та регіональними органами влади для боротьби з вірусом.

У прес-релізі Європейської Комісії Витеніс Андрюкайтіс, уповноважений з питань охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів, сказав: “Приклад Чехії демонструє, що, коли інструменти і стратегії, розроблені в ЄС, застосовуються належним чином, хвороба може контролюватися і навіть викорінюватися . Це свідчить про те, що наша політика ефективна і немає місця для необґрунтованих торгових обмежень. Те, що в Чехії вдалось побороти АЧС – великий успіх, але ми не можемо дозволити собі розслабитися, оскільки боротьба з африканською чумою свиней в ЄС ще триває”.

Чеський підхід до боротьби з АЧС складається з пакету цільових заходів. В основному це зводиться до обмеження доступу в зону спалаху захворювання в поєднанні з моніторингом і негайним видаленням туш. Також застосовувався інтенсивний відстріл диких кабанів.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), від вірусу в період з червня 2017 року по квітень 2018 року в Чеській Республіці загинув 221 дикий кабан. Останній спалах було зафіксовано 19 квітня. У країні не було інфіковано жодної свійської тварини.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button