Новини про м'ясо

АТУ: “Новий закон не вирішує проблему утилізації відходів тваринництва”

Асоціація тваринників України (АТУ) наголошує на недостатній кількості підприємств, що спеціалізуються на утилізації відходів тваринного походження. Такі умови сприяють погіршенню епізоотичної ситуації в країні. Наразі йде обговорення нового законопроекту про управління відходами, утім, за словами експертів АТУ, він не вирішує проблему переробки та захоронення відходів тваринництва.

“Законопроект КМУ “Про управління відходами” кардинально змінює підхід у сфері управління відходами, що утворюються в Україні, перевозяться через її територію, вивозяться за її межі. Одна із позитивних речей законопроекту – це те, що передбачаються економічні інструменти фінансування заходів у сфері управління відходами: податкові, фіскальні, кредитні, депозитні, дотаційні, субсидійні (стаття 39). Однак нововведення урядового законопроекту особливо не стосуються утилізації відходів тваринного походження та жодним чином не вирішують проблему із відсутністю в Україні достатньої кількості утилізаційних підприємств для тваринництва та стану діючих”, – вважають в АТУ.

Зокрема, представники асоціації вказують на те, що законопроект не регулює поводження з побічними продуктами тваринного походження та виробництва продукції, тушами тварин, відходами фекалій/гною, соломи та інших природних, сільськогосподарських або лісових продуктів.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button