Новини про м'ясо

АСУ: виробники свинини зможуть суттєво зекономити

Після обговорення та оприлюднення Методичних рекомендацій з карантинування поголів’я, президент Асоціації “Свинарі України” Оксана Юрченко розповіла про вигоди, які зможуть отримати виробники, коли документ набуде чинності.

Основною перевагою нових рекомендацій в АСУ вважають створення чіткої системи правил щодо карантинування поголів’я та профілактики поширення вірусних захворювань тварин. Також в асоціації вважають позитивним нововведенням впровадження диференційованого підходу до діагностичних досліджень.

“Йдеться, зокрема, про відміну вимоги лабораторно досліджувати 100% поросят віком до 2-х місяців при переміщенні, за умови повноцінного виконання протиепізоотичного плану діагностичних досліджень та профілактичних обробок маточного поголів’я. Такий підхід науково обґрунтований і при цьому несе значне полегшення фінансового навантаження на бізнес. Так, згідно з даними господарств, лише дослідження на бруцельоз та лептоспіроз коштують близько 350 грн на голову поросяти. Тобто типове підприємство на 1250 свиноматок, що в середньому реалізує близько 600 товарних поросят на тиждень, втрачає понад 210 000 грн через зазначені лабораторні аналізи”, – зазначає голова АСУ Оксана Юрченко.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься.

Вам також може бути цікаво

Back to top button