Новини про м'ясо

АСУ: в Україну не імпортують живих свиней забійних кондицій з Польщі

Останнім часом українським ринком поширювалась новина про ввезення свиней забійних кондицій з Польщі. Деякі виробники висловлювали побоювання стосовно подібного імпорту, оскільки в сусідній крані наразі активно поширюється вірус африканської чуми свиней. Асоціація “Свинарі України” надіслала офіційний запит до Держпродспоживслужби з проханням надати інформацію щодо ввезення живця з Польщі.

У державному органі повідомили, що останнім часом такого типу торгових операцій не відбувалось. Утім, імпорт живця з Польщі можливий, оскільки між країнами узгоджено ветеринарні сертифікати. Також Україна офіційно визнала регіональний характер поширення АЧС у Польщі.

Експерти АСУ вважають, що українських виробників може зацікавити ввезення свиней з сусідньої країни. Так, на початку року закупівельні ціни в Польщі складали близько 30 гривень за кілограм живої ваги, а в Україні – 44 гривні. Але на заваді імпорту стають ризики, пов’язані з логістикою, погодою, валютними операціями та епізоотичною ситуацією. Тому масових закупівель живця у Польщі очікувати не варто, зазначають у Асоціації “Свинарі України”.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button