Новини про м'ясо

АСУ пропонує доопрацювати законопроект про ветмедицину

Експерти Асоціації “Свинарі України” вважають, що Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ветеринарної медицини» не є чітко систематизованим, тому його положення важко буде реалізовувати на практиці.

Одним із недоліків, на думку представників АСУ, є відсутність у законопроекті згадок про приватну ветеринарну практику. Також новий нормативний акт обмежує функції державних органів. “Наприклад, у царині тваринництва положення Мінагрополітики зводяться до написання інструкцій щодо профілактики та боротьби з інфекційними захворюваннями, вимог до центрів збору та переміщення тварин, а також збору/переробки/зберігання/маркування/транспортування репродуктивного матеріалу. При цьому найголовнішого — розробки вимог щодо утримання тварин — немає”, – зазначили в АСУ. Такі обмеження можуть стати на заваді ефективному впровадженню заходів для боротьби з поширенням АЧС.

Також представники Асоціації “Свинарі України” вказують на те, що деякі положення законопроекту суперечать законам, що вже функціонують, наприклад, Закону України “Про побічні продукти тваринного походження не передбачені для споживання людиною”.

В АСУ назвали законопроект про ветмедицину “надзвичайно важливим”, але таким, що потребує доопрацювання. Зокрема, на сайті асоціації сказано: “Недостатньо перекласти та адаптувати вимоги, які працюють в ЄС. Треба розуміти, як вони вплинуть на систему функціонування галузі ветеринарії в Україні, наскільки можуть бути реалізовані та чи в результаті забезпечать покращення її ефективності, а не стануть черговою перепоною”.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button