Новини про м'ясо

Африканська чума свиней: звіт за грудень

До 2016 року африканська чума свиней не спостерігалася в Європі з 1985 року. Але тепер надзвичайно заразне захворювання тварин поширюється в країнах ЄС вже шостий рік поспіль.

Згідно зі звітами Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), хвороба є ендемічною в більшості країн Південно-Сахарської Африки та досить активною в Азії та Європі. З 2016 року у світі зафіксували 832 698 випадків АЧС. 14 327 спалахів зареєстрували на комерційних підприємствах. Для боротьби з хворобою було забито 8,2 мільйона свиней.

У своєму останньому звіті за грудень 2020 року МЕБ зазначила, що в даний час в 23 країнах тривають спалахи захворювання. Вісім з них зафіксовано у Європі – це Німеччина, Латвія, Молдова, Польща, Румунія, Росія, Сербія та Україна. Ще двадцять – в Азії: Китайська Народна Республіка, Індія, Індонезія, КНДР, Республіка Корея, Лаос, М’янма, Папуа-Нова Гвінея, Філіппіни, Росія, Тимор-Лешті та В’єтнам. І чотири в Африці: Намбія, Нігерія, ПАР та Замбія.

Протягом останніх п’яти років МЕБ отримувала звіти про спалахи АЧС від 60 країн, або 30% своїх держав-членів.

У грудні 2020 року в Європі повідомили 51 спалах хвороби на підприємствах та 113 – серед диких кабані. В Азії було зареєстровано 54 нових спалахів АЧС у господарствах та 42 – серед диких тварин.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button