Новини про м'ясо

Африканська чума свиней у Європі: 510 спалахів за місяць

Новий звіт щодо поширення африканської чуми свиней у Європі, розроблений Агентством охорони здоров’я тварин та рослин (APHA), свідчить про те, що вірус продовжує поширюватися як серед диких кабанів, так і серед свійських свиней.

У червні було зафіксовано 45 випадків АЧС серед свиней на підприємствах та в особистих селянських господарствах, а також 465 спалахів серед диких кабанів. Це дещо менше, ніж у травні, коли повідомлялося про 45 спалахів захворювання серед свійських свиней та 909 – серед диких.

Найбільша кількість випадків АЧС серед країн ЄС у червні зафіксована в Угорщині (223 диких тварини), Польщі (3 свійських, 153 диких кабанів) та Румунії (35 та 33 відповідно).

З кінця березня в Польщі зафіксовано майже 900 випадків АЧС серед диких свиней, у тому числі приблизно за 20 км від німецького кордону. Це свідчить про посилення небезпеки поширення вірусу на територію Німеччини. У особливо небезпечних ділянках країна вже встановила паркани на кордоні для запобігання міграції диких кабанів.

Утім, є приклади європейських країн, які досить вправно впоралися з АЧС. Так, Чехію вже визнано вільною від африканської чуми свиней, а Бельгія претендує на цей статус, оскільки з 10 березня в країні не фіксували жодного повідомлення про АЧС.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button