Новини про м'ясо

АЧС у В’єтнамі: ФАО рекомендує оголосити надзвичайний стан

Міжнародна група експертів, яка прибула до В’єтнаму для пошуку шляхів запобігання поширенню африканської чуми свиней, підсумувала, що падіж свиней через вірус і заходи контролю спричиняють суттєві економічні втрати для багатьох сільських сімей у країні.

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО) у співпраці з Всесвітньою організацією охорони здоров’я тварин (МЕБ) відреагували на надзвичайну ситуацію у В’єтнамі, і з 11 по 15 березня в країні працювала спеціалізована експертна місія організацій. Метою заходу було покращення здатності країни боротися з подальшим поширенням африканської чуми свиней.

Сьогодні у В’єтнамі налічується 2,5 млн. домогосподарств, які активно займаються свинарством. Подальше поширення АЧС може завдати їм суттєвих збитків.

Вперше в країні виявили вірус близько місяця тому і, ймовірно, він потрапив на територію В’єтнаму з Китаю. Випадки АЧС уже зареєстровано у 17 провінціях країни, усього виявлено 239 спалахів. Поголів’я свиней у країні складає близько 30 мільйонів тварин, на свинину припадає три чверті загального споживання м’яса у В’єтнамі.

Незважаючи на те, що органи місцевого самоврядування здійснюють жорсткий контроль руху свиней з інфікованих районів, мобілізуючи свої ресурси для утилізації хворого поголів’я, невеликі ферми з низьким рівнем біозахисту продовжують сприяти поширенню АЧС.

Серед рекомендацій міжнародної групи експертів для В’єтнаму є застосування зонального підходу для запобігання розповсюдженню АЧС на далекі відстані, розробка механізму депопуляції та утилізації свиней і оголошення надзвичайного стану в країні.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button