Новини про м'ясо

АЧС у Польщі: масштаб розповсюдження вірусу зростає

Африканська чума свиней поширюється у Польщі вже протягом п’яти років. Незважаючи на низку заходів, спрямованих на запобігання розповсюдженню АЧС, владі країни та свинарям не вдається подолати вірус. Навпаки, масштаби захворювання зростають. Так, у липні АЧС виявили на підприємстві з поголів’ям близько 9 тис. свиней, а цього тижня так звана зона небезпеки була офіційно розширена.

Єврокомісія класифікувала як небезпечний щодо поширення АЧС ще один район Польщі. Відтепер межі “жовтої зони” розширено до Гданська з півночі і майже до Перемишля з півдня. Як наслідок, небезпечною вважається вже третина території країни.

Поширення африканської чуми свиней суттєво вплинуло на виробництво свинини в країні – за перші чотири місяці 2019 року воно скоротилось на 1% до 702 400 тонн. Минулого року Польща повідомляла про збільшення виробництва, але це відбулося за рахунок виробників, які виходили з бізнесу і масово забивали свиней, зазначають аналітики Ради з питань розвитку сільського господарства та садівництва Великобританії (AHDB).

У 2018 році в Польщі відчутно скоротилося поголів’я свиней. Загальна кількість тварин знизилася приблизно на 880 500 голів (-7%).

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button