Новини про м'ясо

АЧС поширюється: вірус виявили поблизу бельгійсько-французького кордону

Африканська чума свиней продовжує поширюватись зокрема і через неналежні способи утилізації заражених тварин. Ситуація, коли фермери залишають свиней, що померли від АЧС, у полі, характерна не лише для України, а й для таких європейських країн як Бельгія. Як повідомляє УНН, через безвідповідальних господарів вірус може поширитись до сусідньої Франції.

Минулого місяця туші тварин, заражених африканською чумою, знайшли поблизу бельгійського села Герувіль. Невідомі залишили тварин у полі, усього за 3 кілометри від кордону з Францією. Ще 10 туш свиней знайшли у сусідньому населеному пункті Мейкс-деван-Віртоне. Наявність вірусу АЧС у тварин було підтверджено з допомогою лабораторних досліджень. Наразі в регіоні проводять санітарно-профілактичні заходи.

В Україні також регулярно проводяться профілактичні заходи в районах спалахів АЧС. Утім, Оксана Юрченко, віце-президент Асоціації “Свинарі України”, зазначає, що інвестують в запобігання поширенню вірусу лише промислові виробники, у той час як випадки африканської чуми свиней частіше реєструються у господарствах населення. За словами пані Юрченко, вартість заходів біобезпеки складає від 100 до 500 доларів США на свиноматку.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button