Новини про м'ясо

АЧС найлегше передається через рослинні корми

Американські дослідники з Канзаського університету, що займались вивченням властивостей вірусу африканської чуми свиней, виявили, які умови є найбільш сприятливими для поширення захворювання. Повідомляє landlord.ua з посиланням на журнал “Emerging Infectious Diseases”.

Команда на чолі з професором Меган Нідервердер, доцентом кафедри діагностичної медицини та патобіології, експериментально довела, що найбільш сприятливим середовищем для розповсюдження АЧС є корм та вода. Зокрема, вірус добре переноситься через рослинні корми.

“Імовірність інфекції різко зросла після 10 експозицій або споживання 1 кг інфікованого корму”, – зазначає Меган Нідервердер.

Крім цього, африканська чума свиней добре передається через транспорт, обладнання, за умови недостатнього дотримання норм біобезпеки. З цим погоджуються й українські експерти.

Володимир Поліщук, національний консультант FAO, епізоотолог, координатор Web-проекту “Стоп АЧС”, зазначає: “Вірус чуми самостійно не рухається, а отже і не здатен самостійно прийти на ферму. Його туди має хтось принести і здебільшого це – людина. Так, наприклад, фактором переносу при грипі є вологе повітря, при лептоспірозі – гризуни, при міксоматозі – комарі. Джерелом небезпеки при чумі, як і більшості інших заразних хвороб, є, здебільшого, хвора тварина і продукти її життєдіяльності (екскременти), або ж продукція отримана від зараженої чи хворої тварини. Механізм зараження теж, здебільшого традиційний: контакт здорової (сприйнятливої) тварини з хворою, як прямий (безпосередній – один станок, спільна годівниця, природне спаровування тощо) так і опосередкований, тобто через забруднені предмети навколишнього середовища – руки, одяг, взуття, предмети догляду (вила, лопата …), транспортні засоби, на яких перевозили хворих чи заражених свиней, і, навіть, колеса, що проїхались через труп, або рештки контамінованої чи хворої тварини, або чоботи, на які потрапила слина чи виділення хворої дикої свині, коли ви прогулювались по узліссю”.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button