Новини про м'ясо

10 тис. качок знищили в Росії через пташиний грип

На сільськогосподарському підприємстві, що розташоване в Караєво-Черкеській Республіці Росії, днями виявили спалах пташиного грипу. Про це прозвітував начальник Управління ветеринарії республіки Віталій Лісовіченко.

За його словами, на високопатогенний грип птахів підтипу Н5 заразилися близько 10 тис. качок, що утримувались на підприємстві. Частина птахив загинула від хвороби решту забили. Усіх птахів утилізовано.

На постраждалому підприємстві найбільш імовірним джерелом поширення вірусу вважають корми, оскільки саме підприємство є птахофабрикою закритого типу і контакт з дикими зарядженими качками неможливий.

З даними Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ) за тиждень на глобальному рівні було зареєстровано 10 спалахів пташиного грипу, зокрема, 5 з них виявили в Росії.

Протягом останнього місяця у Росії та Казахстані зареєстрували десятки спалахів пташиного грипу як серед диких, так і серед домашніх птахів, оскільки осіння міграція дикої птиці пролягає через територію цих країн. У звязку з цим Єврокомісія попереджає виробників птиці в ЄС і наголошує на необхідності посилити нагляд за можливими спалахами вірусу.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button