Новини про м'ясо

Як АЧС змінила світовий ринок свинини у 2019 році?

Хоча африканська чума свиней активно поширюється в світі вже більш ніж десять років, достатньо відчутний вплив на глобальний ринок свинини захворювання почало чинити з серпня 2018 року, коли вірус було зафіксовано в Китаї – країні, яка є найбільшим виробником та споживачем свинини у світі.

З початку 2019 року негативні тенденції в галузі стали більш помітними, а ціни на свинину почали рости у більшості регіонів світу.

Наразі АЧС виявили у 54 країнах. З січня по серпень цього року в Азії через вірус довелося утилізувати 130 млн. голів свиней, у Європі – 210 тис., а в Африці – близько 1 тис.

“Наразі вільними від хвороби залишаються американські континенти та Австралія. Хоч перші випадки захворювання і виявили в Африці, однак, найбільші втрати вона заподіяла в країнах Азії. Так, Міністерство сільського господарства Китаю заявило про скорочення поголів’я свинини понад 32,2% в липні у порівнянні із відповідним періодом минулого року. А у В’єтнамі, де перший випадок хвороби виявили вже в лютому 2019-го, в ході ерадикації ліквідували вже понад 4,5 млн свиней.

Сукупні втрати поголів’я свиней, за вісім місяців 2019-го в країнах в цілому перевищують 130 млн гол., що складає 17% від сукупної кількості цих тварин в світі. Такі величезні втрати еквівалентні 19 млн т. свинини забійної маси або ж – середньорічному споживанню свинини для понад 1 млрд людей”, – зазначають у Асоціації “Свинарі України”.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button