Новини про м'ясо

Уже п’ята країна ЄС постраждала від пташиного грипу

Минулого тижня про спалах високопатогенного пташиного грипу повідомили в Чехії. Вона стала п’ятою країною ЄС, де виявили вірус цього місяця. Вважається, що джерелом перенесення захворювання стали дикі водоплавні птахи. Раніше в січні вірус також був виявлений у Польщі, Угорщині, Словаччині та Румунії.

За повідомленням ветеринарної служби Чехії, минулого тижня в одному згосподарств було підтверджено спалах пташиного грипу. Це був вірус штаму H5N8 схожий на той, про який раніше повідомлялося в Польщі, Словаччині, Угорщині та Румунії.

Представник Державної ветеринарної адміністрації Петро Ворличек заявив, що інфекцію на фермі в Степанові над Свратковом, швидше за все, занесли дикі водоплавні птахи.

Від вірусу постраждало невелике селянське господарство із лише трьома качками та 12 курми, 6 із яких загинули від пташиного грипу протягом двох днів, решту птахів утилізували. Навколо господарства було встановлено 10-кілометрову карантинну зону.

Французький фермерський союз попереджає про ризик загальної епідемії пташиного в ЄС та нагадує події 2017 року, коли мільйони птахів в Європі було знищено через численні спалахи захворювання.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button