Новини про м'ясо

Управління комп’ютером завдяки чипові в голові випробовують на свинях

Компанія Ілона Маска Neuralink створює кіберсвиней, повідомляє entrepreneur.com . Насправді на цих тваринах перевіряють роботу чипів, які вживлюються в голову та допомагають керувати комп’ютерами та іншими електронними пристроями за допомогою мозкових імпульсів. Пізніше такі чипи зможуть вживлювати людям.

Свині, яку звуть Гертруда, вживили відповідний чип. Вона нічим не відрізняється від інших тварин і добре себе почуває. Сам імплантат містить сотні крихітних ниток – кожна менша за людське волосся – які виконують роль електродів і можуть виявляти мозкові сигнали. У випадку з Гертрудою Neuralink використовує імплантат для зчитування нервової активності свині.

Також Neuralink продемонстрували ще одну свиню, якій вживили, а потім видалили чип. Тварина добре себе почуває, її стан здоров’я та поведінка не змінились. Таким чином, компанія хоче довести, що імпланти можна абсолютно безпечно встановлювати та видаляти.

За словами Маска, імплантати досить точні, щоб зчитувати сигнали головного мозку свині. “За допомогою бездротового нейронного імплантату ми фактично можемо передбачити положення всіх кінцівок у тілі свині”, – додав Маск.

На жаль, жодна свиня не була навчена бездротово керувати комп’ютерною мишею або клавіатурою. Але Маск для вживлення чипу людям буде застосовуватись інша система кріплень.

Імплант вживлюється в череп і з’єднується зі смартфоном та потенційно іншими пристроями через Bluetooth, що дозволить керувати гаджетами силою думки. Вживлення чипу здійснюється за допомогою робота та триває менше години. Процес безболісний та не вимагає застосування анестезії.

Зараз компанія готується імплантувати пристрій Neuralink у череп людини. Утім для цього ще потрібно пройти кілька бюрократичних процедур.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button