Новини про м'ясо

Учені: пташиний грип може мутувати та стати небезпечнішим

Мутації вірусу грипу птиці призводять до того, що він стає резистентним впливу противірусних препаратів і може становити суттєву небезпеку для інфікованих людей, повідомляють дослідники з Інституті Пірбрайта (Великобританія). Зокрема, йдеться про штам захворювання H5.

“Раніше серед людей відзначалися випадки інфікування штамом H5N6 (спалахи в Азії в 2016-2017 роках). У вчених була мета – зрозуміти, чи будуть мутації штаму H5 менш сприйнятливі до інгібіторів нейрамінідази і чи змінить це їх здатність до відновлення”, – йдеться в дослідженні.

Інгібітори нейрамінідази (NAI) – це клас антивірусних препаратів, які рекомендують застосовувати для лікування або профілактики вірусних інфекцій грипу у людини.

Результати дослідження британських вчених демонструють, що віруси пташиного грипу можуть піддаватися мутації, яка у підсумку знижує ефективність противірусних препаратів. Це призведе до складнощів зі стримуванням спалаху, якщо вірус почне еволюціонувати і інфікувати людей. Саме тому, на думку вчених, дуже важливо постійно спостерігати за тими, які штамами грипу H5 циркулюють серед птахів і вчасно виявляти їх мутації.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button