Новини про м'ясо

У Великобританії підвищився ризик поширення АЧС

У зв’язку зі збільшенням кількості спалахів африканської чуми свиней у країнах Євросоюзу, зокрема в Польщі, Угорщині, Румунії, Чехії та Бельгії, продовольчий департамент Великобританії (Defra) змінив оцінку ризику поширення АЧС на територію країни з “середньої” на “високу”.

Британські експерти зазначають, що є кілька шляхів, якими вірус АЧС може потрапити до країни:

  • Зі  свіжим чи замороженим м’ясом свиней, імпортованим з Румунії. Лише за три місяці минулого року з цієї країни до Великобританії ввезли близько 700 тонн м’ясопродуктів та субпродуктів. Імовірність поширення африканської чуми таким шляхом складає близько 10%.
  • Через не продезінфікований одяг чи взуття людей, які прибувають з-за кордону. Здебільшого це стосується мисливців та робітників аграрного сектору. Імовірність перенесення вірусу таким чином теж становить 10%.
  • Легкові автомобілі з континентальної Європи та не продезінфікований вантажний транспорт, що перевозив заражених тварин, є ще одним джерелом поширення африканської чуми свиней.
  • Крім цього вірус АЧС може потрапити на територію Великобританії з продуктами, які ввозять звичайні громадяни або через відходи від громадського харчування.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button