Новини про м'ясо

Статус вільної від АЧС країни може отримати ще одна держава ЄС

Далеко не всі країни Євросоюзу постраждали від африканської чуми свиней, а частина держав блоку, що мали АЧС-позитивний статус вже подолала вірус. Минулого року статус вільної від цього захворювання отримала Чехія, наразі розглядається можливість визнання безпечними щодо АЧС Бельгії та Естонії.

Після того, як Всесвітня організація охорони здоров’я тварин (МЕБ) оголосила Естонію вільною від АЧС серед свійських свиней, країна претендує на статус безпечної й щодо диких кабанів. Визнання Естонії безпечною дасть державі можливість відновити міжнародну торгівлю свинями та свининою.

Естонія була оголошена вільною від АЧС у домашніх свиней у 2020 році та подасть запит до Європейської Комісії про надання статусу вільного від АЧС серед диких кабанів найближчим часом. Ця декларація дозволить зняти всі торговельні обмеження.

Останній випадок африканською чуми свиней серед свійських тварин був зафіксований у вересні 2017 року, тоді серед диких – у лютому 2019 року, що свідчить про те, що циркуляція вірусу в країні надзвичайно низька або він взагалі відсутній.

За словами Марія Крістіян, радника Департаменту охорони здоров’я та добробуту тварин Ветеринарної та продовольчої ради Естонії, була налагоджена співпраця з мисливцями, і, як результат, популяція диких кабанів у країні скоротилася майже вдесятеро. До хвороби поголів’я цих тварин становило 30 000 – 40 000, а зараз воно становить 4 000 – 5 000. З метою запобігання повторному зараження АЧС естонські ветеринарні органи визначили, що на 1000 га мисливських угідь слід підтримувати щільність поголів’я в 1 тварину.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button