Новини про м'ясо

Спалах пташиного грипу зафіксували у Нідерландах

Днями спалах високопатогенного пташиного грипу штаму H5N8 повідомили в Нідерландах. Випадок захворювання зафіксували на фермі в місті Сінт-Уденроде. Загибель птахів від грипу була підтверджена Центром ветеринарно-біологічних досліджень Вагенінгенского сільськогосподарського університету (WBVR).

Міністерство сільського господарства, природи та продовольства країни повідомило, що в радіусі одного кілометра навколо епізоотичного вогнища розташовані ще дві ферми. На птахофабриці, що постраждала від пташиного грипу утримувалось 35 тисяч курей. На двох сусідніх підприємствах утримують 49,92 тис. та 47 тис. голів сільськогосподарської птиці відповідно. Щоб запобігти подальшому поширенню вірусу доведеться знищити все це поголів’я. У цілому утилізують близько 132 тисяч голів птиці.

Ще на семи птахофабриках, що розташовані в радіусі трьох кілометрів від епіцентру спалаху грипу все поголів’я будуть регулярно тестувати все поголів’я на це захворювання. У зоні радіусом 10 кілометрів, де розташовано 26 птахофабрик, заборонено переміщення живої птиці, яєць, використаної підстилки та іншої продукції і відходів підприємств.

Спалах пташиного грипу в Сінт-Уденроде став одинадцятим випадком, зареєстрованим у Нідерландах у 2020-2021 роках. У 10 випадках з 11 захворювання було викликано вірусом штаму H5N8.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button