Новини про м'ясо

Спалах пташиного грипу виявили в Китаї

Про спалах пташиного грипу на фермі в китайському місті Шаоян, провінція Хунань, повідомили минулого тижня. Аналізи біоматеріалу птиці підтвердили наявність високопатогенного штаму пташиного грипу H5N1 на господарстві в Хунані.

За даними Міністерства сільського господарства Китаю, від пташиного грипу H5N1 померло 4,5 тис. птахів, ще 17 828 голів птиці було знищено з метою локалізації вірусу та запобіганню поширення захворювання на інші господарства.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), хоча H5N1 може передаватися людині, як правило, при контакті з мертвими птахами або забрудненим середовищем, зараження трапляються вкрай рідко.

“Передача вірусу від птахів до людей не є поширеним явищем, а поширювання від людини до людини є нетиповим. Немає жодних доказів того, що хвороба може поширюватися на людей через їжу, якщо вона пройшла достатню термічну обробку”, – зазначили у ВООЗ.

Минулого місяця було зареєстровано кілька випадків вірусу H5N6 у диких птахів у регіоні Сіньцзян, але хвороба не поширилася на свійських птахів.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button