Новини про м'ясо

Сільськогосподарський “шпіонаж”: китайці намагаються “скопіювати” японських биків

Японська ВРХ порід Вагю цінується у світі через унікальне мармурове м’ясо особливої структури. Щоб уникнути конкуренції та зберегти репутацію якості цього виду яловичини, влада Японії вживає суворих заходів задля запобігання вивезення биків Вагю чи їх генетичного матеріалу за кордон.

Вагю – це чотири японські породи великої рогатої худоби. Задля отримання делікатесного м’яса до ВРХ застосовують особливий підхід – тваринам навіть роблять масаж та напувають пивом.

Минулого року фермер з префектури Токусіма продав генетичний матеріал биків Вагю особі, що намагалась вивезти його в Китай. Обох порушників закону затримали. Їм загрожує до трьох років позбавлення волі та штраф у розмірі до 1 млн єн.

Крім можливої конкуренції на ринку мармурової яловичини проблема вивезення генетичного матеріалу полягає в тому, що якість яловичини від тварин з іноземних стад може бути не такою високою, як яловичини, вирощеної в Японії, що може зашкодити репутації всієї галузі.

В Японії дуже прискіпливо ставляться до вивезення генетичного матеріалу за кордон, оскільки насіння кількох унікальних сортів ягід та інших рослин вже контрабандою вивезли в інші країни.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button