Новини про м'ясо

Що спільного між АЧС та COVID-19?

Африканська чума свиней та коронавірус COVID-19 є зовсім різними за структурою вірусами. До того ж АЧС небезпечна для свиней і не завдає шкоди здоров’ю людини. З іншого боку, поки не доведено жодного випадку зараження свійських тварин новим коронавірусом. Утім, спільне між цими вірусами те, як на них відреагували в світі, а також значні наслідки для галузі тваринництва. Також від обох захворювань ще не винайдено вакцини, зазначають в Асоціації “Свинарі України” (АСУ).

“Початок поширення коронавірусу, здається, йде аналогічним шляхом, що й АЧС. Тривалий час людям здається, що вірус панує на іншому боці планети та не представляє загрози. Потім, коли захворювання починає наближатися, люди починають нервувати. Проте, здається, вже запізно”, – повідомляють аналітики АСУ.

Що ж до вакцин, то в галузевій асоціації зазначили: “Причини, чому досі немає вакцини для двох вірусів дуже різняться. У випадку з африканською чумою свиней, про смертельний вірус було відомо впродовж майже століття, але, оскільки до певного часу його реєстрували лише в Африці на південь від Сахари, пошук вакцини довгий час не був дійсно першочерговим завданням. Причина, чому немає вакцини від коронавірусу зовсім інакша — вірусу не існувало раніше. Нині ж над нею також працюють лабораторії різних країн. Пошук цієї вакцини, однак, навряд чи займе сотню років”.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button