Новини про м'ясо

Пташиний грип: вказівки ВООЗ для працівників птахофабрик

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оприлюднила нові рекомендації для людей, що контактують з птахами, які можуть бути заражені пташиним грипом. У документі ВООЗ сказано, що, враховуючи спалахи грипу птиці по всій Європі, що фіксувались з кінця 2019 року, людям важливо вжити заходів захисту та уникати контакту з хворими чи мертвими птахами або забрудненими середовищами.

В організації зазначають, що ризик зараження людей низький, утім, варто дотримуватись заходів безпеки.

“Люди, чия робота передбачає контакт із зараженими птахами або їх оточенням (тобто працівники сільського господарства, ветеринари, тощо), повинні носити засоби індивідуального захисту та дотримуватися належної гігієни рук. Місцеві органи охорони здоров’я повинні реєструвати людей, які піддаються впливу, та контролювати їх стан здоров’я протягом семи днів після останнього дня контакту з джерелом вірусу. Якщо у людини розвиваються симптоми грипу, слід діяти відповідно до вказівок ВООЗ”, – зазначено в документі.

Загальні захисні заходи для зменшення ризику зараження вірусом пташиного грипу такі:

• Уникайте прямого або близького контакту з хворими чи мертвими птахами (птиця та дикі птахи) або забрудненими середовищами та повідомляйте про хворих чи мертвих птахів відповідальним органам.

• Не торкайтеся мертвих чи підозрілих птахів. Якщо вам доводиться працювати з мертвою птицею, надягайте рукавички або використовуйте пластиковий пакет для збору птиці. Мийте руки з милом або користуєтесь відповідним дезінфікуючим засобом після контакту з птахами.

• Дотримуйтесь належних правил безпеки споживання харчових продуктів та гігієни відповідно до Програми ВООЗ “П’ять ключів до безпечнішої їжі”; наприклад, ретельно готуйте птицю або диких птахів при досить високій температурі.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button