Новини про м'ясо

Поради з утилізації тварин від FAO переклали українською мовою

Поширення африканської чуми свиней в Україні актуалізувало питання захоронення тваринних решток. Неодноразово ЗМІ та Держпродспоживслужба повідомляли про випадки неналежної утилізаціїї мертвих тварин та їх решток – деякі фермери чи підприємства залишають їх просто в полі чи в лісі. З огляду на погіршення ситуації Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) опублікувала українською мовою Практичні поради “Утилізація трупів тварин і птахів, які загинули або були вимушено забитими, на малих та середніх тваринницьких фермах”, які можна переглянути тут http://www.fao.org/3/ca2073uk/ca2073uk.pdf

Наразі в Україні діє лише 12 утилізаційних підприємств, частина з них працюють на неповній потужності, повідомили в Асоціації тваринників України (АТУ).

“Більшість з утилізаційних підприємств, які офіційно числяться, не працюють чи перебувають в аварійному стані. Інша проблема – від господарств такі підприємства часто дуже віддалені територіально. Належне фінансування та підтримка держави утилізаційних підприємств відсутня. Держава не підтримує будівництво нових чи реконструкцію діючих утилізаційних підприємств протягом багатьох років. На багатьох підприємствах настільки застаріло обладнання, що відходи просто накопичуються на території підприємств, що загрожує екологічною катастрофою. Часто це негативно відзначається на репутації свинарських господарств. Тож у державному бюджеті на 2020 рік має бути передбачена підтримка утилізаційних підприємств”, – вважає голова АТУ Ірина Паламар.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button