Новини про м'ясо

Перші випробування британської вакцини проти АЧС пройшли успішно

Британські вчені на крок наблизились до розробки життєво важливої ​​вакцини проти африканської чуми свиней. В недавньому дослідженні 100% свиней, імунізованих новою вакциною, пережили зараження смертельною дозою ін’єкції вірусу АЧС.

Дослідження, проведене вченими з Інституту Пірбрайта у Великобританії, було опубліковане в рецензованому журналі Vaccines. Команда вчених розробила векторизовану вакцину, яка використовує нешкідливий вірус (вектор) для доставки 8 стратегічно відібраних генів із геному вірусу АЧС у клітини свиней.

Потрапивши всередину клітини, гени продукують вірусні білки, які активізують імунні клітини свиней, щоб відповісти на інфекцію. Всі свині, які були імунізовані вакциною, практично не постраждали після навмисного зараження, хоча деякі клінічні ознаки захворювання у тварин все ж розвинулися.

Цей тип вакцини також дозволить диференціювати заражених тварин від тих, що отримали вакцину. На думку інституту, це важлива особливість, оскільки вона дозволила б запроваджувати програми вакцинації без шкоди для торгівлі.

У дослідницькій роботі зазначено, що дані слугують основою для подальшої розробки субодиничної вакцини проти АЧС. “Наступним кроком буде розкрити механізми, якими білки, вироблені генами вірусів, стимулюють імунну систему, щоб ми могли вдосконалити та додати до тих, що входять до вакцини для підвищення ефективності”, – зазначили вчені.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button