Новини про м'ясо

Новий метод утилізації відходів тваринництва запровадять в Україні

В Україні все більшої актуальності набуває проблема утилізації відходів тваринництва. Кількість утилізаційних підприємств недостатня – вони не можуть задовольнити потреби виробників. Навіть ті підприємства, які займаються утилізацією, працюють з застарілим обладнанням та обмеженим фінансуванням.

Щоб покращити ситуацію в галузі, планується легалізація нового методу утилізації решток тварин – компостування. Наразі створюється робоча група, що буде займатись впровадженням альтернативної технології. До складу групи ввійдуть представники Асоціації “Свинарі України” (АСУ), Держпродспоживслужби, громадських організацій та державних органів.

“По всій території країни функціонує лише 11 ветсанзаводів, більшість із яких у неналежному стані: мають мільйонні борги, застаріле або непридатне до роботи обладнання, через що утилізують у 10 разів менше побічних продуктів, ніж продукується в Україні. Водночас, обладнання для спалювання трупів дороговартісне і виконати вимоги до введення його в експлуатацію надзвичайно складно. За середніми розрахунками промислове свинарство в Україні продукує близько 15 тис. тонн технологічного падежу на рік. Один із шляхів вирішення проблеми його утилізації вітчизняні свинарі вбачають у легалізації методу компостування. Це найбільш оптимальна технологія з точки зору витратності, експлуатації та біобезпеки, яка офіційно дозволена та широко застосовується у США, Канаді та Австралії”, – зазначають в АСУ.

Meat-Inform

Розкажіть про це друзям:

Meat-Inform

Все про м'ясо • Головний м’ясний інфопортал України

Коментувати

Або увійдіть за допомогою email. Ваша email адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вам також може бути цікаво

Back to top button